До уваги громадян!

06.05.2019 року до поліції надійшло повідомлення від диспечера МНС про те, що у с. Лосівка Вовчанського району сталося загорання сухої трави та внаслідок сильного заняття вогню полум’я перекинулось на нежитловий дерев’яний сарай. Постраждалих немає. Попередня причина пожежі – занесення відкритого джерела вогню невідомими особами. Власниці сараю завдано матеріальну шкоду. Поліцейськими та співробітниками МНС встановлюються деталі даної події та заходи щодо встановлення осіб правопорушників.

Поліція попереджає про відповідальність за спалювання сухої рослинності.

Під час прибирання на подвір’ях, городах та на прилеглих територіях слід з обережністю поставитися до спалювання залишків листя, сухої трави і різного сміття. Такі дії завдають шкоди довкіллю та здоров’ю людей і можуть спричинити пожежу. В такому випадку буде завдана шкода будівлям і спорудам як житлового, так і промислового сектору. 
Відповідно до вимог статті 77-1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ДОП Вовчанського ВП ГУНП

В Харківській області

лейтенант поліції                                                                    В.В. Кононенко