Святкуємо Водохрещу

У нинішньому році  Водохреща припала на суботу , а це вихідний день .  Напевне саме тому бажаючих взяти участь у святкових заходах  було  цього разу особливо багато.

         Дев,ятнадцятого січня дзвони Свято-Жено-Мироносицької церкви ще затемна  почали скликати  прихожан  на  святкове богослужіння. І поки у храмі правили службу  , на центральному майдані Вовчанська вже  зібралося багато наших земляків та гостей міста з  кошиками  у яких  стояли різного  розміру ємності з водою , та  букети з сухих трав ,які  після освячення прийнято зберігати у домівці ,як захист від злих духів ,нещасть і негараздів.

         Та найбільша кількість  народу зібралася на березі річки у районі  Гурканівськгого містка. Саме тут у зручному і звичному для всіх місці з року в рік і відбуваються найбільш масові заходи цього дня.

Організатори були ,як завжди, на висоті.  Майданчик де  шикуються люди щоб  бути окропленими свяченою водою своєчасно очистили від щедрого снігу , доставили ємність з чистою питною водою, з якої її могли набирати всі бажаючі, подбали про дрова для  вогнища, біля якого могли зігрітися  сміливці ,що   приймали на себе святу благодать у  крижаній річковій воді.  Для таких сміливців  спеціалісти рятувальної служби   доставили також мобільний пункт обігріву ,де можна було після купання  переодягнутись у сухий одяг. Вони ж  і чергували  на кладці з якої купальники  заходили у річку. Було організовано також  патрульну  діяльність правоохоронців ,які уважно слідкували за порядком та регулювали рух  транспортних засобів з тим ,щоб не допустити   ніяких неприємностей.

         Над солідним людським морем  весело літав не лише дим від багаття. Повітря наповнювали аромати від шашлику та каші ,які готували  працівники закладів харчування. А ще лунали у повітрі веселі  та обрядові пісні у виконанні самодіяльних артистів районного Будинку культури ,які традиційно підготували до цього свята розважальну програму.

         Після того як настоятель Свято Жено Мироносицької церкви протоієрей І.Остапович відслужив на березі річки святкову службу та освятив воду , він запросив сміливців до пірнання у  річку та  окропив  всіх ,хто зібрався цього дня у цьому місці. Приємно що серед учасників  святкових заходів були  люди різних поколінь в  тому числі і малеча. Серед  тих ,хто  отримав благодать  хрещенської води були і керівники району –голова районної ради А.Степанець ,заступник голови райдержадміністрації Н.Гордієнко та керівник апарату  РДА С.Гайворонська.          Святкові служби пройшли у всіх церквах і храмах Вовчанщини а освячення води практично у всіх населених пунктах району.