Вовчанські поліцейські проводять профілактичну роботу серед дітей щодо Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

01 грудня 2018 року у Вовчанській районній бібліотеці з учнями 8 класів ліцею № 2 міста Вовчанська була проведена бесіда щодо Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Мета лекції була щодо запобігання насильства стосовно жінок і дітей, а також домашнього насильства та боротьба з цими явищами.

Дільничний офіцер поліції сектору превентивної діяльності Вікторія Кононенко та старший інспектор сектору моніторингу Алла Митнік Вовчанського відділу поліції розповіли слухачам, які бувають види насильства. Також поліцейські інформували дітлахів про те, що вчинення насильства в сім’ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право), внаслідок чого могла, бути чи була завдана шкода фізичного або психічному здоров’ю потерпілого, яка вчинила насильство в сім’ї,- тягнуть за собою громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті,- тягнуть за собою громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Правоохоронці застерегли школярів від екстремальних ситуацій, що можуть завершитись погрозами насильства, псування майна або нанесення серйозних тілесних пошкоджень.

Також, деякі діти знущаються, уникають, ігнорують інших і поширюють про них неправдиві чутки, а інші використовують електронну пошту, чати, миттєві повідомлення, соціальні мережі й текстові повідомлення, щоб насміхатись над іншими або кривдити їхні почуття — наголосила Вікторія Кононенко. Якщо в такі ситуації виникають Алла Митнік запропонувала учням дієву стратегію, що допомагає змінити власну емоційну реакцію на певні слова і в такий спосіб стати практично невразливими для кривдників.

На прикінці бесіди працівники бібліотеки та підлітки отримали на згадку пам’ятки «Щодо протидій домашньому насильству».

Старший інспектор сектору моніторингу

Вовчанського ВП                                                                    

капітан поліції                                                                                     А.М. Митнік