Смерть пацієнтки в лікарні: лікаря будуть судить за невірний діагноз.

Черговому медику Вовчанської районної лікарні загрожує до двох років позбавлення волі.

У Вовчанському районі Харківської області місцева прокуратура направила до суду обвинувальний акт проти 52-річного лікаря, якого підозрюють в постановці невірного діагнозу, що стало причиною смерті пацієнтки.

За даними слідства в листопаді 2015 року, швидка медична допомога Вовчанської центральної лікарні привезла до приймального відділення 66-літню місцеву мешканцю. Черговий медик діагностувала у пенсіонерки ішемічну хворобу серця, стенокардію та правосторонню пневмонію, після чого призначила жінці відповідне лікування. Проте незабаром пацієнтка померла від гострого інфаркту міокарда.

Експерти перевірили електрокардіограми, які зробили хворій і прийшли до результату, що лікар поставила невірний діагноз. В результаті жительниця Харківської області не отримала необхідної допомоги та померла.

Слідчим відділом Вовчанського ВП відкрито кримінальне провадження за ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України. У випадку, якщо вина лікарки буде доведена, їй загрожує позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або випраними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Старший інспектор сектору моніторингу

Вовчанського ВП

капітан поліції                                                                                  А.М. Митнік

03.10.2018