Вовчанщина святкує Водохрещу

Хрещення Господнє , або Водохреща ,одне з найбільш значимих  християнських свят. Велика кількість  мешканців міста та гостей ,які 19 січня прийшли на святкове богослужіння до храму та на освячення води на березі річки , вчергове засвідчили це.

     Святкові заходи цього дня розпочалися з ранкової служби та освяченні води біля храму ,які  провів  настотель Свято Жено Мироносицької церкви  , протоієрей І.Остапович. Звідси ж і вирушила хресна хода до річки у районі Гурканівського містка , адже саме тут збирається цього дня особливо велика кількість громадян ,які бажають отримати благодать хрещенської води та взяти її  до власних осель , пам,ятаючи  ,що  свята вода дарує  духовне та тілесне сцілення.

     Після святкового богослужіння на березі річки , у якому взяли участь заступник голови райдержадміністрації Н.Гордієнко та керівник  аппарату РДА С.Гайворонська , І.Остапович освятив  воду за запросив всіх сміливців пірнути у крижану купель, яка дарує благодать та зцілення.

     Богослужіння та освячення води пройшли у всіх церквах та багатьох населених пунктах району. В подальшому  вони традиційно продовжилися масовими гуляннями  з вогнищем ,запашною кашею та веселеми піснями.   Зокрема у Вовчанську біля Гурканівського міста з концерною программою виступили  учасники художньої самодіяльності та артисти районного Будинку культури , працювали точки закладів громадського харчування ,де можна було скуштувати кашу чи шашлик. Подбали організатори свята і про зручності для бажаючих скупатися – було встановлено  спеціальний намет для перевдягання , палало вогнище  з дубових дров доставлених лісгоспом. З метою безпечного проведення масових заходів біля місця купання та у місцях массового скупчення людей працювали рятувальники та правоохоронці.