Вшанували видатного земляка

Двадцять сьомого грудня у районному Будинку культури відбулась подія ,яка якнайкраще поєднує сьогодення та  історичну спадщину нашого рідного краю —  відзначення 150-ї річниці з дня народження В.Г.Колокольцова.

         Очільник земства  в період кінця 19 початку 20 століть , видатний громадський діяч  та меценат ,Василь Григоворович Кролокольцов залишив нам у спадок визначну архітектурну спадщину ,якою ми користуємося і сьогодні , подавав приклад того , як  кожен керівник має жити і працювати заради людей ,заради своєї країни. Про  історію життя В.Г.Колокольцова ,про його  звершення у справі розбудови  нашої Вовчанщини, глядачі  могли дізнатися з продемонстрованого   слайд-шоу у якому було зібрано дуже багато історичних документів та  архівних фотознімків ,що  дають чітке уявлення про дух і настрій тих часів. До уваги шанувальників  історії рідного краю та звершень В.Г.Колокольцова було також підготовлено цікаву виставку з якою глядачі мали змогу ознайомитись у фойє перед початком заходів.

         Серед  численних учасників  святкової події , які прийшли згадати  Василя Григоровича та віддати шану його пам,яті , були і голова  райдержадміністрації В.Мірошник , голова районної ради А.Степанець та його заступник  О.Камінська,депутат обласної ради , керівник агрегатного заводу О.Антоненко  та завідуюча відділом пам,яток історії «Харківського  науково-методичного центру охорони культурної спадщини» С.Бахтіна.

         Вітаючи присутніх у залі з днем народження нашого земляка  В.Мірошник відзначив його неоціненний внесок у справу розвитку  рідного краю ,закликав молодь берегти пам,ять про цю людину та брати її за приклад. Голова райдержадміністрації відзначив  грамотами   переможців районного огляду-конкурсу «Стежками відомих людей» ,який  пройшов нещодавно і був присвячений 150-й річниці з дня народження В.Г.Колокольцова. Переможцями цього конкурсу стали   центральна  дитяча бібліотека , Варварівська та Юрченківська бібліотеки ,які посіли відповідно перше ,друге та третє місця. Грамотами були також відзначені юні поети А.Пісоцька (ЗШ 3№ ) ,А.Рибалкін (ЗШ № 6) та Д.Корчак (ЗШ № 2) ,які стали переможцями на кращий авторський вірш  присвячений нашому  земляку.

         За активну участь у підготовці та проведенні святкових заходів та  знятий фільм (його  також було продемонстровано ) відзначено також К.Щербину ,студента 4-го курсу факультету кінотелемистецтва Харківської Академії культури.

         Зі словами привітань до присутніх у залі звернувся і голова районної ради А.Степанець ,який зокрема відзначив ,що  архітектурна спадщина ,що полишив нам В.Г.Колокольцов ,переживає нині оновлення ,а це значить ,що ще не одне десятиліття ми зможемо використовувати її пам,ятаючи при цьому ім,я людини ,яка працювала  і для прийдешніх поколінь.

         З нагоди   свята голова райради відзначив грамотами  людей ,які  були і залишаються активними учасниками процесу увічнення та збереження доброї пам,яті про В.Г.Колокольцова. Серед  нагороджених   керівник агрегатного заводу О.Антоненко ,  керівник ТОВ «Ринок» Ю.Сукачов та автор пам,ятника В.Г.Колокольцову  С.Гурбанов.

         Багато  добрих слів в пам,ять про В.Г.Колокольцова та його добрі справи  пролунало і від  депутата обласної ради О.Антоненка. З нагоди відзначення дня народження  нашого земляка він вручив  грамоти обласної ради людям ,які віддали багато сил та знань у справу увіковічення пам,яті колишнього керівника  Вовчанщини. Серед нагороджених  директори бібліотечної мережі  та музею Н.Стрижакова та С. Алексєєва  а також І.Захаров — автор  книг про В.Г.Колокольцова.

         Зі святкової сцени перед учасниками зібрання виступила і заступник голови районної ради О.Камінська ,яка  десять років тому ,обіймаючи посаду міського голови активно  підтримала ідею спорудження у центрі міста пам,ятника В.Г.Колокольцову та всіляко  сприяла втіленню у життя цього грандіозного  і громадсько значимого проекту. До підніжжя  цього пам,ятника  від імені всіх учасників зібрання   онучаті нащадки В.Г.Колокольцова Г.Харківщенко та А.Харківщенко  поклали  квіти.

         Заходи присвячені 150-річчю з дна народження Василя Григоровича Колокольцова засвідчили ,що ми всі високо цінуємо його  справи ,бережемо пам,ять про людину ,результатами праці якої користуємося і до нині.